topimage.png

Informace o středisku

Chcete aktivně odpočívat v krásném prostředí Orlických hor? Navštivte Výcvikové středisko Pastviny Univerzity Palackého v Olomouci. K dispozici je zde celkem 148 míst k ubytování v chatkách či v pokojích se sociálním zázemím. Součástí pobytu je stravování formou plné penze či polopenze.

Výcvikové středisko Pastviny FTK UP nabízí ideální zázemí pro sportovní kluby, organizaci školních výletu i pro individuální rekreaci jednotlivců či rodin.

V areálu se nachází nastandardní sportovní zázemí, které je k dispozici pro ubytované zdarma:

  • multifunkční umělé hřiště pro všechny sporty (4 kurty + tenisová zeď a badminton)
  • 2 antukové hřiště
  • kajaky a kánoe (12 lodí na vodě včetně vest)
  • půjčovna kol = 7ks, koloběžek = 9ks
  • bufet je v řešení (dočasně mimo provoz) a venkovní posezení u ohně
  • 2 učebny vybavené audiovizuální technikou
  • společenská místnost
  • sauna
  pastviny mini

 

 

Fakulta tělesné kultury UP v Olomouci Vás zve do Studenecké zátoky v Orlických horách. Výcvikové středisko Pastviny je nyní otevřeno i široké veřejnosti, nikoliv pouze výukovým kurzům. Je zde možnost strávit příjemnou dovolenou a volný čas v pohodovém aktivním stylu.

Poznámka: Objednávky a rezervace na rok 2018 - Zda nechcete přijít o svůj termín, tak prosíme o písemné žádosti, jelikož se nám nejen dotazy, ale i žádosti o rezervace hromadí. Rezervace opět přibývají ve všech měsících letní sezóny 2018.

Areál je univerzitním zařízením, a proto je špičkově vybaven. K dispozici jsou tartanová hřiště pro všechny druhy míčových sportů, antukové hřiště, stolní tenis, tenisová tréninková zeď, půjčovna jízdních kol, koloběžek a kánoí, sauna, společenské místnosti s audiovizuální technikou, paintball, ale i buffet s barem pro občerstvení i večerní posezení u ohně. To vše skoro zdarma či cena dohodou.

K dispozici je zde celkem 148 míst k ubytování v chatkách či v pokojích se sociálním zázemím.

Turistické chatky pro 4–5 osob jsou vytápěné. V chatkách jsou dvoupatrové postele. Každá chatka je vybavena dostatečným počtem skříní na věci ubytovaných. Sociální zázemí je společné ve zděné budově v těsné blízkosti chatek.  V ceně ubytování jsou i lůžkoviny.

Pokoje se nachází ve zděné budově. Každý pokoj je pro 3 osoby, popřípadě lze využít přistýlku. Vždy 2 pokoje mají společný vchod a společné sociální zázemí (záchod a sprcha). V ceně ubytování jsou i lůžkoviny, růčníky nedodáváme.

Náš areál Vám vřele doporučujeme, má i bezbariérový přístup.

Výcvikové středisko Pastviny FTK UP nabízí ideální zázemí pro individuální rekreaci jednotlivců či rodin, dále pro sportovní a firemní akce  i organizaci školních výletů.

Středisko je výchozím bodem též pro výlety po okolí Orlických hor. Uvádíme alespoň nejvyhledávanější turistická místa: Přehradní nádrž  Pastviny , která byla vybudována na horním toku Divoké Orlice. Zemská brána je chráněný přírodní útvar - skalnaté údolí Divoké Orlice. Dělostřelecká tvrz Bouda a Muzeum řemesel Letohrad.

Těšíme se na Vás!